Obchody Dnia Flagi przed mareckim ratuszem

Monika Banaszek UMMarki OSP CAF3

 2 maja 2022    14:11

W dniu święta flagi RP przed mareckim ratuszem o godz. 12.00 odbyła się uroczystość jej podniesienia.

Przedstawiciele naszego samorządu: Pani Agnieszka Lużyńska - Przewodnicząca Rady Miasta, Pani Anna Chojecka – radna Miasta oraz Pan Paweł Pniewski - Zastępca Burmistrza przekazali na ręce druhen i druhów 62. Szczepu Polanie im. Bolesława Chrobrego biało czerwoną flagę. Flaga została następnie przekazana na ręce druhen i druhów z 62. Szczepu Gaudium. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach odebrali od harcerzy flagę i przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego nasza biało czerwona powędrowała w górę.

Bardzo cieszymy się, że w uroczystości wzięli licznie udział przedstawiciele mieszkańców naszego Miasta, radni, urzędnicy, harcerki i harcerze oraz strażacy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację święta Flagi oraz mieszkańcom przybyłym na uroczystość przed ratuszem.

„A każda jak zorza szalona,
biało-czerwona, biało-czerwona,
czerwona jak puchar wina,
biała jak śnieżna lawina,
biało-czerwona.”…

"Pieśń o fladze” Konstanty Ildefons Gałczyński

Galeria

zdjecie: 130454
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

Monika Banaszek

Monika Banaszek, CAF3

Kobieta z pomysłami na aktywne spędzanie czasu wolnego. Lubi podróże, fotografię, wspinaczkę wysokogórską, wycieczki rowerowe. Od ponad 20 lat mieszkanka Strugi. Od 2019 roku działa w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry