Odwaga, tolerancja, godność i szacunek

START:    5 maja 2022    10:32 Urząd Miasta Marki

Katarzyna Pisarska UMMarki

 5 maja 2022    10:33

5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Obchody święta zostały zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku. Hasło przewodnie pierwszych obchodów brzmiało „Spotkanie z godnością”. Święto ma być okazją do wyrażenia sprzeciwu wobec dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w pracy, w urzędach oraz w życiu codziennym.

Postarajmy się, aby był to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia.  Poszanowanie godności każdego człowieka niezależnie od stopnia jego sprawności jest wartością nadrzędną i warto wcielać ją w życie każdego dnia.

Osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, opiekunom i asystentom życzymy, aby każdego dnia doświadczali empatii i otwierania się na ich potrzeby.

Załączniki:

10525.jpg

Galeria

zdjecie: 130458
zdjecie

Katarzyna Pisarska

Naczelnik Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry