Stop manipulacji. Nie daj się oszukać!

Tomasz Paciorek

 6 maja 2022    11:34

Szanowni Państwo, 

Zapewne do każdego z nas dzwonił już kiedyś przedstawiciel handlowy/telemarketer z zaproszeniem na prezentację jakichś nowoczesnych i zdrowotnych produktów, np.: kocy antyalregicznych, pościeli antyalergicznej, masażerów czy też wyposażenia kuchni takiego jak np.: patelnie, garnki, blendery itp.

Za samo przyjście na taki pokaz obiecywany jest dla uczestnika prezent o znacznej wartości. Więc jest pokusa, żeby pójść i za darmo otrzymać jakiś gadżet. Ale pamiętajcie, że nie ma nic za darmo...

Być może już ktoś z Państwa uczestniczył w takim "pokazie"... Ja zaś, na prośbę jednej z naszych mieszkanek, Pani Zofii, publikuję ostrzeżenie przed tzw. "zakupami promocyjnymi", które nader często odbywają się w mareckich hotelach i które są najczęściej naciąganiem na kupno produktów po wielokrotnie zawyżonych cenach. Najczęstszymi "ofiarami" takich pokazów sprzedażowych są seniorzy, ale i nie tylko...

Zachęcam do przeczytania tekstu Pani Zofii oraz do obejrzenia prezentacji pt.: „Stop manipulacji, nie daj się oszukać” KLIKNIJ TUTAJ – przygotowanej przez Pana Łukasza Salwarowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Manko, zajmującego się m.in. kampaniami społecznymi.

Tekst Pani Zofii z Marek.

"Chciałabym ostrzec przed pokazami handlowymi, które odbywają się w Markach w hotelu Tenis House jak również w hotelu Mistral. Ten proceder trwa od kilkunastu lat jak nie więcej.

Firmy posługują się mechanizmami manipulacji i oszustwem.

Wejść na takie spotkanie to jak wchodzenie do jaskini lwów.

JEST NADZIEJA.

CO ROBIĆ KIEDY JUŻ ZOSTANIEMY NACIĄGNIĘCI NA KUPNO DROGICH RZECZY?!

  1. Według art.27 ustawy z dnia 30.05.2014 r. O prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24.06.2014r.) Można odstąpić od umowy i odesłać rzeczy w ciągu 14 dni. Najlepiej Pocztą Polską, bo jest potwierdzenie nadania.
  2. Na pewno zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta w Wołominie. Trzeba wypełnić wniosek i osobiście go zawieźć do kancelarii powiatu wołomińskiego.

Jeśli dane osobiste zostały pobrane to zgłosić do BIK, aby nikt nie wziął kredytu i w niektórych przypadkach zmienić dowód osobisty. 

  1. Zgłaszać na policję o wyłudzeniu danych i o oszustwie. Podpisanie umowy nie znaczy, że zgodziłam się i nie mogę zgłosić powiadomienia. Zostałeś/aś wprowadzona w błąd. Rzeczy, które sprzedają po kosmicznych cenach to już oszustwo. Nie raz podają oni fałszywe swoje dane i to już jest oszustwo.

To jest walka. Handlowcy mogą dzwonić i straszyć karami. Podawać różne paragrafy, które nie istnieją.

W umowie sprzedaży poza lokalem przedsiębiorstwa konsument ma prawo odstąpienia od umowy 14 dni.

Nawet jeżeli firma podała fałszywe dane to wysyłamy dokumenty i rzeczy na ten adres. Dokumenty na wszystkie adresy za potwierdzeniem, aby w sądzie mieć dowód." 

*********************************************

Poniżej wybrane zdjęcie z prezentacji.

 

 

Galeria

zdjecie: 130462
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry