Pierwszy, marecki "Marsz za życiem i rodziną." Zapraszamy!

START:    15 maja 2022    12:00 Kościół par. Św. Izydora Oracza w Markach, al. Piłsudskiego 93,

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 11 maja 2022    08:35

Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę, tj. 15 maja 2022 r. obchodzimy wspomnienie św. Izydora patrona kościoła parafii pw. Św. Izydora-Oracza w Markach. W tym roku przypada 400 – lecie jego kanonizacji. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św., która rozpocznie się o godz. 12.00. Zgromadzimy się przed kościołem parafii Św. Izydora przy al. Piłsudskiego 93 i w uroczystej procesji wniesiemy Jego relikwie do kościoła.

Bezpośrednio po Mszy św. odpustowej około 13:30 zapraszamy na pierwszy, marecki Marsz za życiem i rodziną,

Marsz, nawiązujący do klasycznego wychowania w duchu prawdy, dobra i piękna, przejdzie ulicami Marek: Aleją Piłsudskiego, ul. Bandurskiego, Okólną, Mieszka I, Rejtana, Piłsudskiego.  Zakończy się piknikiem na powitanie lata przy plebanii Św. Izydora, na którym będzie można skosztować potraw i ciast przygotowanych przez ukraińskie mamy. W ten sposób Ukrainki, chroniące się w Markach i Ząbkach przed wojną, pragną zebrać fundusze na wyjazd wakacyjny dla swoich dzieci. 

15 maja to imieniny Izydora, odpust parafialny najstarszej mareckiej świątyni, który po 105 latach istnienia parafii ma szansę zaistnienia w świadomości mieszkańców Marek i wpisania się na stałe w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Gwoli przypomnienia, mądrość ludowa wyrażona w starym przysłowiu na dzień 15 maja to: "Na Św. Izydora na bociana pora".

Zachęcamy do uczestnictwa w tych szczególnych wydarzeniach.

 

 

Fotografia tytułowa jest przykładowym zdjęciem z marszu w Warszawie. Źródło: Internet.

Galeria

zdjecie: 130478
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry