Skrzyżowanie DW631/Dworkwa/Główna

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 13 maja 2022    15:18

Temat gorący, dlatego na bieżąco informuję o wszelkich działaniach w sprawie przyszłej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW631/Dworkowa/Główna.

Rozmawiałem z #MZDW, prace projektowe sygnalizacji są już zakończone. Z uwagi na fakt, że uwagi/zmiany w projekcie umowy między MZDW, a Lasami Państwowymi są kosmetyczne, a sama opinia Nadleśnictwa Drewnica pozytywna co do dzierżawy gruntu pod sygnalizację – MZDW rozpoczyna przygotowania dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie sygnalizacji. Sama realizacja sygnalizacji to kilka tygodni, ale procedura zamówień publicznych trwa znacznie dłużej, dlatego Dyrekcja MZDW podjęła decyzję o przygotowaniu dokumentacji do ogłoszenia przetargu nie czekając na umowę z Lasami Państwowymi, aby maksymalnie skrócić czas realizacji. W ten sposób MZDW w momencie podpisania umowy dzierżawy gruntu z Lasami będzie gotowy do ogłoszenia przetargu.

Tak jak wcześniej pisałem w MZDW jest pełna determinacja, aby sygnalizacja powstała możliwie jak najszybciej, mimo wielu formalnych trudności po drodze. Jestem w bezpośrednim kontakcie z Dyrektorem MZDW Grzegorzem Obłekowskim, któremu dziękuję za zaangażowanie w ww. sprawie. Podawanie dziś terminów powstania sygnalizacji jest o tyle ryzykowne, że nikt nie ma wpływu na rozstrzygnięcie przetargu, ale patrząc optymistyczne są szanse na powstanie sygnalizacji w sierpniu tego roku.

Galeria

zdjecie: 130486
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry