Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Izydora do kościoła parafialnego

START:    15 maja 2022    12:00 parafia pw. św. Izydora, al.Marszałka Józefa Piłsudskiego 93, 05-270 Marki

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 13 maja 2022    15:40

W niedzielę 15 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Izydora Oracza Patrona naszej parafii. W tym roku przypada 400 – lecie jego kanonizacji. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godzinie 12.00. Wcześniej zgromadzimy się przed kościołem i w uroczystej procesji wniesiemy relikwie Świętego Izydora do kościoła. W ramach przygotowania do Uroczystości odmawiamy codziennie litanię do Św. Izydora, a od piątku (13 maja) nasze przygotowanie – swoiste rekolekcje – prowadzi ks. Andrzej Tron MSF. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie relikwiarza jako daru dzieci dla kościoła.
15 maja 2012 roku Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej JE Ks. dr Marek Solarczyk poświęcił obraz ukazujący Patrona naszej parafii, autorstwa Pani Moniki Maciołek, naszej parafianki. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać w linku:Uroczystość poświęcenia obrazu Św. Izydora Oracza w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Markach

Po Mszy Świętej (około godziny 13.15) na ulice naszego miasta ruszy „Marsz za życiem i rodziną”. Marsz zakończy się na terenach zielonych wokół naszego kościoła.

Odpust parafialny zakończymy piknikiem rodzinnym „Powitanie lata u Świętego Izydora”. Jego formuła będzie zbliżona do organizowanych we wrześniu – od lat – pikników. Jak zwykle wspólnoty parafialne przygotowują moc atrakcji i niespodzianek. Nie zabraknie grochówki, kiełbasek z grilla, domowych ciast pieczonych przez nasze parafianki.

NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ! PRZYJDŹ! WEŹ UDZIAŁ W TYM ŚWIĘCIE!

Galeria

zdjecie: 130489
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry