Zabiegi z zakresu urologii onkologicznej w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 16 maja 2022    13:24

Kolejne dobre wieści ze Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

Na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym Szpitala przeprowadzone zostały kolejne zabiegi z zakresu urologii onkologicznej. Było to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z lekarzami ze Szpital Mazovia

Jak podaje placówka: 

"Zespół lekarzy pod kierunkiem dr n. med. Tomasza Szopińskiego wykonał w czwartek cztery zabiegi, z których dwa polegały na radykalnym usunięciu nerki.

– W tych dwóch przypadkach zaawansowanie choroby wymuszało usunięcie nerki. Wykonaliśmy je metodą laparoskopową, czyli mniej inwazyjną – mówi Izabela Maj lekarz z Mazovii, biorąca udział we wczorajszych operacjach. – Podczas zabiegów użyta została technologia laparoskopii 3D, w której dzięki specjalnym okularom, które pozwalają widzieć przestrzennie, zwiększa się precyzję minimalnie inwazyjnych zabiegów. Daje to więcej możliwości w trakcie operacji, skraca się również czas rekonwalescencji.

Wcześniej, 2 tygodnie temu, lekarze z Mazovii przeprowadzili w naszym Szpitalu operację endoskopowego leczenia kamicy nerkowej, wykonaną nowoczesną metodą – laserowego kruszenia złogów w drogach moczowych."

#dlaMieszkańców #WspólnaSprawa

Galeria

zdjecie: 130491
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry