Honorowy patronat Starosty Wołomińskiego i Wójta Dąbrówki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 18 maja 2022    21:19

Spotkałem się dzisiaj z Wójtem Urządu Gminy Dąbrówka Radosławem Korzeniewskim oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga Panami: Tomaszem Paciorkiem i Krzysztofem Banasiem - pisze na swoim blogu Pan Adam Lubiak - Starosta Wołomiński

W 2019 roku Powiat Wołomiński - Ziemia Norwida i "Cudu nad Wisłą" był współorganizatorem Rajdu Motocyklowego na Gibraltar organizowanego przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga. Uczestnicy wyruszyli wtedy na jubileuszowe uroczystości - 76. rocznicy katastrofy na Gibraltarze, w której zginął gen. Władysław Sikorski.

Dzisiaj rozmawialiśmy m.in. o kolejnym projekcie, nad którym objąłem patronat honorowy. Tym razem celem wyprawy będzie miasto Ankona we Włoszech. 18 lipca 1944 roku żołnierze 2 Korpusu Polskiego zdobyli Ankonę, port nad Adriatykiem, kluczowy w natarciu aliantów na północne Włochy. Zwycięstwo było samodzielnym sukcesem gen. Władysława Andersa i jego podkomendnych. W tym roku przypada 78. rocznica tego wydarzenia – dodaje Starosta Wołomiński Pan Adam Lubiak.

Spotkanie było również okazją do wspólnego złożenia wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II na Placu 3 Maja w Wołominie. Dzisiaj obchodzimy 102 rocznicę urodzin Ojca Świętego.

Wiązankę złożyliśmy wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga oraz Piotrem Borczyńskim - Wicestarostą Wołomińskim oraz radnym Rady Miejskiej w Wołominie, Panem Bogdanem Sawickim.

 

 

Galeria

zdjecie: 130502
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry