Pogoda nie dopisała, ale dopisali motocykliści

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 24 maja 2022    09:41

22 maja 2022 r. w kościele parafii św. Izydora – Oracza w Markach odbyło się poświęcenie motocykli, rowerów i innych jednośladów.

Bezpośrednio po uroczystej Mszy św. Ks. Proboszcz Kazimierz Sztajerwald poświęcił zgromadzone przed kościołem pojazdy. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek przygotowany przez członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Był żurek domowej roboty, kiełbaska z grilla z duszoną cebulką, chleb ze smalcem i inne dodatki. Każdy z uczestników otrzymał, poświęcony wcześniej, breloczek z wizerunkiem Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na poświęcenie motocykli przyjechał aż z Pisza do Marek nasz kolega Zbigniew Pykało. Dziękujemy. Najstarszy uczestnik spotkania liczył 85 lat, a najmłodsza sympatyczka motocykli 12 lat.

Do zobaczenia za rok. LwG

Galeria

zdjecie: 130509
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry