Bardzo ważne i potrzebne działania #Mazowsze

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 24 maja 2022    15:30

#Depresja przez wielu specjalistów uważana jest za pandemię dzisiejszych czasów i w coraz większym stopniu dotyka najmłodszych.

„Samorząd Mazowsza przygotował kompleksowy program profilaktyki zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży. To pierwszy tego typu projekt w kraju. W sumie skorzysta z niego ponad 1,8 tys. dzieci i młodzieży w wieku 12-21 lat oraz blisko 1,9 tys. pedagogów. Na jego realizację władze regionu przeznaczą 8 mln zł. Nabór ruszy już we wrześniu.

W Polsce odsetek dzieci, które chorują na depresję wynosi co najmniej 9 proc., co oznacza, że leczenia psychiatrycznego i wsparcia psychologicznego wymaga około 630 tys. dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Tymczasem średnio w Polsce jeden psychiatra dziecięcy przypada na 20 tys. dzieci i młodzieży. Z roku na rok rośnie także liczba prób samobójczych wśród najmłodszych. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2020 roku w całym kraju policjanci odnotowali 843 próby samobójcze wśród dzieci i młodzieży, a w ubiegłym roku było ich już 1339.”

Sejmik Województwa Mazowieckiego

Galeria

zdjecie: 130516
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry