Nawierzchnia ul. Szkolnej oraz poziom bezpieczeństwa w obrębie przejścia dla pieszych, przy ul. Katowickiej.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 27 maja 2022    12:53

W otrzymanej właśnie odpowiedzi na złożone przeze mnie pismo

(https://arekwerelich.wordpress.com/…/w-kwestii-ulicy…/) czytamy, że stan wierzchni ul. Szkolnej na odcinku Piłsudskiego/Rodziewiczówny zostanie poprawiony, poprzez remont cząstkowy drogi.

Jeśli zaś chodzi o kwestie bezpieczeństwa w obrębie ww. przejścia dla pieszych, to wdrażana stała organizacja ruchu nie przewiduje zmian w tym zakresie. Zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości na ul. Szkolnej do 30 km/h, co w przypadku zlokalizowanej, przy ul. Szkolnej szkoły podstawowej jest jak najbardziej uzasadnione.

Oczywiście zupełnie inną kwestią będzie respektowanie ograniczenia przez kierowców i egzekwowanie łamania przepisów w tej lokalizacji, bo że takie sytuacje będą miały miejsce jest niemal pewne.

Należy mieć nadzieję, że wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ul. Szkolnej pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa, szczególnie pieszych, w tym tych najmłodszych.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Galeria

zdjecie: 130522
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry