W sprawie poprawy bezpieczeństwa na ul. Szkolnej (odcinek od ul. Ząbkowskiej w kierunku obwodnicy Marek) oraz ul. Odrową

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 31 maja 2022    15:22

Na prośbę Mieszkańców ul. Szkolnej (odcinek od ul. Ząbkowskiej w kierunku obwodnicy Marek) oraz ul. Odrowąża, złożyłem wczoraj pismo do Burmistrza #MiastoMarki w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ww. ulicach.

Chodzi o nadmierną prędkość poruszających się pojazdów, co przy braku chodnika oraz niewystarczającej szerokości pobocza stwarza realne niebezpieczeństwo dla pieszych.

Czy naprawdę np. progi zwalniające lub szykany muszą stanowić element krajobrazu każdej asfaltowej drogi?

Na wspomnianej ul. Szkolnej osobiście byłem świadkiem sytuacji, gdzie kierowca nie patrząc na idącą mamę z dwójką dzieci pędził jak szalony. Najbardziej niezrozumiałe jest to, że w dużej mierze wspomni kierowcy są sąsiadami osób pieszych – na tych samych osiedlach.

W przypadku ul. Odrowąża sytuacja jest nieco inna, ponieważ jest ona mniej lokalna, zdecydowanie dłuższa i stanowi drogę przejazdu dla Mieszkańców innych ulic. Odstępy między istniejącymi progami zwalniającymi są na tyle duże, że dają możliwość nabrania dużej prędkości.

Brak wyobraźni i odpowiedzialności stanowi codzienność na mareckich, ale nie tylko mareckich drogach.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Galeria

zdjecie: 130529
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry