Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DW631/Dworkowa/Główna - ogłoszenie przetargu na dniach.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 7 czerwca 2022    15:11

Wreszcie mogę przekazać dobre i konkretne informacje w kwestii sygnalizacji świetlnej na ww. skrzyżowaniu.

Spotkałem się Grzegorzem Obłekowskim, dyrektorem Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie Sprawa wygląda następująco: z Lasów Państwowych dotarło do MZDW porozumienie/umowa na zajęcie niewielkiej, ale niezbędnej do realizacji działki na rogu ul. Głównej i DW631. To zielone światło dla MZDW do ogłoszenia przetargu, co nastąpi na dniach. Wykonawca będzie miał 90 dni na realizację prac projektowych w części elektrycznej oraz inżynierii ruchu, a także prac budowlanych. Koszt realizacji przedsięwzięcia będzie oscylował w okolicach 300 000 zł. Same prace wykonawcze potrwają kilka tygodni, ale trzeba przejść procedurę zamówień publicznych, dlatego zrealizowanie przedsięwzięcia nastąpi do końca września. Jest światełko w tunelu, że będzie to końcówka sierpnia, ale realnie należy przyjąć termin wrześniowy.

Panu Dyrektorowi bardzo dziękuję za zaangażowanie w tej sprawie, ponieważ robi wszystko co w jego kompetencjach, aby pomóc. Dziękuję również Koleżankom i Kolegom radnym Ewa Rosa, Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa MazowieckiegoKrzysztof Strzałkowski za wspólne działania w tej jakże ważnej sprawie dla naszej lokalnej społeczności.

W kolejnych wpisach będę informował o kilku ważnych kwestiach ściśle związanych z DW631.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Galeria

zdjecie: 130551
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry