Młodzi mieszkańcy mają głos! W rolę miejskich radnych wcielili się mareccy uczniowie

Monika Banaszek CAF3

 9 czerwca 2022    10:36

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, 7 czerwca, w sali obrad Urzędu Miasta Marki odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. W sesji udział wzięli przedstawiciele marecki szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Młode pokolenie mieszkańców zostało powitane przez Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha oraz Przewodniczącą Rady Miasta Marki Agnieszkę Lużyńską, która otworzyła sesję oraz przedstawiła porządek obrad. W tajnym głosowaniu przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta wybrany został Maciej Mazur, któremu serdecznie gratulujemy. 

„Wszyscy tworzymy wspólnotę” Jak integrować się z nowymi mieszkańcami naszego miasta?

Na taki temat toczyła się ożywiona dyskusja podczas obrad. Młodzi mieszkańcy Marek przedstawili swoje pomysły, w jaki sposób miasto może wspomóc integrację mieszkańców, ale także w jaki sposób sami mieszkańcy mogą się integrować. Poruszony został temat niezwykle ważny w dzisiejszych czasach. Temat pomocy, szacunku i tolerancji dla przybyłych obywateli Ukrainy, uciekających przed wojną. Bardzo cieszy tak duża aktywność i świadomość społeczna młodego pokolenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cenne uwagi oraz zaangażowanie i zachęcamy do dalszej aktywności na rzecz lokalnej społeczności.

Galeria

zdjecie: 130561
fot. 1
zdjecie

Monika Banaszek

Monika Banaszek, CAF3

Kobieta z pomysłami na aktywne spędzanie czasu wolnego. Lubi podróże, fotografię, wspinaczkę wysokogórską, wycieczki rowerowe. Od ponad 20 lat mieszkanka Strugi. Od 2019 roku działa w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry