"Marki włącz się na wakacje" z Biblioteką Publiczną Miasta Marki!

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 21 czerwca 2022    12:41

Po raz kolejny marecka biblioteka dołącza do wakacyjnych weekendowych spotkań na terenie naszego miasta!

Zapraszamy 2 i 3 lipca od godz. 14:00 do Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej!

W programie:

2 lipca

• 14: 30 – przedstawienie Teatru Maska - Teatr Edukacji i profilaktyki pt. ”Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków” – bajka promująca zdrowy styl życia.

Mawia się , że jesteśmy tym co jemy. Warto przeanalizować jakie potrawy lądują na naszych talerzach, a szczególnie talerzach najmłodszych, ponieważ odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka. Wiadomo także, że ważną rolę odgrywa ruch, a aktywności fizycznej potrzebujemy jak pożywienia i powietrza.

Jak w ciekawy sposób nakłonić dzieci do uprawiania sportu, a także do sięgnięcia po owoce czy warzywa? Zapraszamy wszystkich łakomczuszków na spektakl!!

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III szkoły podstawowej.

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.

• wspólne tworzenie papierowego muralu o tematyce zdrowego odżywiania się, który później zostanie wywieszony w bibliotece przy ul. Lisa Kuli.

3 lipca

• zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do zapisywania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Każde z tych dzieci, biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą - kartę małego czytelnika, oraz torbę z logo naszej biblioteki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem z niespodzianką.

• ponadto będzie możliwość wykonania prac plastycznych oraz wysłuchania utworów literatury dziecięcej.

Zarówno 2 jak i 3 lipca odbędzie się także kiermasz książek dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Zachęcamy do zakupu pięknie ilustrowanych wydań.

Serdecznie zapraszamy do namiotu biblioteki! Do zobaczenia przy Sportowej!!

Załączniki:

mala ks.jpg

Galeria

zdjecie: 130592

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry