Kilka słów o wczorajszej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 21 czerwca 2022    13:25

Na wczorajszej sesji Rady #PowiatWołomiński udzieliliśmy Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok.

Dlaczego głosowałem ZA? Ponieważ większość działań realizowanych przez Powiat jest w zgodzie z moja wizją inwestycji dla całego powiatu, bez rozgraniczeń na poszczególne miasta i gminy, jak rozbudowa i modernizacja Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie budowa Domu Dziecka „Małgosia”, czy budowa Środowiskowego Domu Samopomocy – to te główne inwestycje, które wymagają wielomilionowych nakładów.

Całemu Zarządowi na czele ze Starostą Wołomińskim oraz Wszystkim Koleżankom i Kolegom Radnym dziękuję za owocną współpracę. Z całą pewnością jest merytorycznie i niezależnie od poglądów potrafimy realizować strategiczne dla powiatu inwestycje. Myślę, że to budujące, że w zgodzie i wzajemnym do siebie szacunku działamy z myślą o naszej małej ojczyźnie i na rzecz lokalnej społeczności.

Niemniej jednak należy się pochylić nad kwestią zwiększenia udziału Powiatu w naszym mieście, ponieważ historycznie patrząc mamy w Markach dwie drogi powiatowe: ul. Fabryczna i ciąg ulic Sosnowa/Kościuszki, z czego ta druga weszła w sieć dróg powiatowych w ostatnich latach. Każda z tych dróg jest świeżo wykonana lub wyremontowana, a decyzje dotyczące tych inwestycji zapadały jeszcze w poprzedniej kadencji. Praktycznie na tym kończy się powiatowa infrastruktura w Markach. Jedyny obszar inwestycji Powiatu, który widzę w naszym mieście, to ten w infrastrukturę drogową, dlatego należy pochylić się na tą kwestią na poziomie Miasto – Powiat. Oczywiście niebawem może się okazać, że w Markach będzie jeszcze jedna i to duża droga powiatowa, a mowa tu o Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, która dziś jest w zasobach #Mazowsze, ale sprawa toczy się w sądzie i w końcowym efekcie wspomniana droga może stać się powiatową. Wówczas sytuacja udziału Powiatu w naszym mieście diametralnie się zmienia ponieważ jedynie koszt utrzymania tej drogi od strony sprzątania, przeglądów i odśnieżania, to ponad 1 mln zł rocznie.

Galeria

zdjecie: 130596
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry