Pomożemy niepełnosprawnym i ich opiekunom

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 23 czerwca 2022    22:00

Podpisaliśmy umowę na świadczenie usług opiekuńczych. W wykonaniu tej misji pomoże nam podmiot ekonomii społecznej

Dziś w mareckim ratuszu podpisano dwie bardzo ważne umowy. Chodzi o wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Zapewniają je rządowe programy: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej oraz Opieka wytchnieniowa.

Ze wsparciem dla osób, dla których los nie był łaskawy, pośpieszy podmiot ekonomii społecznej, czyli Spółdzielnia Socjalna Pożytek z Tłuszcza. W podpisaniu umów wzięli udział: ze strony urzędu miasta burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk, ze strony mareckiego OPS – Magdalena Rogalska-Kusarek oraz ze strony spółdzielni socjalnej – Ewelina Gzowska.


Wartość umowy ze spółdzielnią socjalną to niemal 681 tys. zł.

Dzięki staraniom mareckiego OPS uzyskaliśmy z Funduszu Solidarnościowego dofinansowanie do obu projektów. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ich ponowne uruchomienie. Dzięki temu po raz trzeci w ramach rządowych programów pomożemy osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” (edycja 2022) pozwala na objęcie osób z niepełnosprawnościami usługami asystencji osobistej. Ze wsparcia mogą skorzystać:

  • dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji;
  • osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym lub o stopniu umiarkowanym (lub równoważnymi).

Program „Opieka wytchnieniowa” (edycja 2022) jest adresowany do opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W szczególności sprawujących opiekę nad:

  • dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (lub równoważnymi).

Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne w zakładce „Projekty i Programy” na stronie internetowej www.ops.marki.pl

Galeria

zdjecie: 130611
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry