Złóż deklarację CEEB bez wychodzenia z domu

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 28 czerwca 2022    07:13

Mieszkańcu, masz czas na wypełnienie tego obowiązku tylko do 30 czerwca.

1 lipca ubiegłego roku ruszyła uruchomiona przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ewidencja kotłów w budynkach (CEEB, czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków). Od tej daty wszyscy właściciele nieruchomości mają obowiązek zgłosić rodzaj urządzenia wykorzystywanego do ogrzewania domu/lokalu mieszkalnego czy ogrzewania wody. Deklarację można złożyć w tradycyjny, papierowy sposób, ale można to również zrobić elektronicznie, bez wychodzenia z domu.

Ścieżka elektroniczna

Krok pierwszy

Wejdź na stronę ceeb.gov.pl Wybierz logowanie przez login.gov.pl 

Krok drugi

Wybierz sposób logowania – przez profil zaufany, e-dowód bądź bankowość elektroniczną banków

Krok trzeci

Jesteś na stronie powitalnej rządowej aplikacji. tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Jeśli Państwo jeszcze z niej nie korzystali, wybieracie opcję „Dodaj budynek” i wypełniacie jego metrykę. Potem wybieracie rodzaj deklaracji (A – budynek mieszkalny, B – budynek gospodarczy), a następnie ją wypełniacie.

Z danych na 24 czerwca wynika, że w Markach deklarację złożyło 43 proc. punktów adresowych. W województwie mazowieckim plasuje nas to w środku stawki – na 175 miejscu.

Na złożenie deklaracji mamy czas do 30 czerwca.

 

Galeria

zdjecie: 130621
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry