Nocne Marki opanowały nasze ulice

Paweł Pniewski MSG UMMarki

 29 czerwca 2022    10:55

25 czerwca Marki stały się mekką biegaczy.

Tego dnia zorganizowano już ósmą edycję imprezy pod nazwą Nocny Marek. Ponad pół tysiąca biegaczy i fanów nordic walking spotkało się w naszym mieście, by sportowo rozpocząć wakacje.

Najpierw na leśną trasę w okolicach Horowej Góry ruszyli fani nordic walking. Zwycięzcami zawodów okazali się Ewa Raciborska (Esja Team) oraz Karol Zabłocki (NW Człapski Team). Spośród mieszkańców Marek najszybciej do mety dotarli Aleksandra Maciejak i Zbigniew Mamla (oboje z klubu Marki na Kijach). Następnie na stadionie zameldowały się dzieci i młodzież, by rywalizować na krótszych dystansach - od 200 do 1200 metrów.

Zwieńczeniem sobotniego spotkania na stadionie miejskim był bieg na 10 i 5 km. Do mety na tych dystansach dotarło łącznie 280 zawodników. Wbiegających na stadion zawodników zachęcały dopingiem do końcowego wysiłku cheerleaderki z Akademii Pani Szafki, a na całej trasie słychać było gorący doping mieszkańców Marek. Tegorocznymi zwycięzcami klasyfikacji generalnej na 10 km zostali Krzysztof Wasiewicz (Kondycja) oraz Justyna Kostrzewska (Adidas Runners Warsaw), natomiast na 5 km tryumfowali: Tomek Mikulski (UKS Filipides Teresin) oraz Ewa Paciorek (Markowi Biegacze). W klasyfikacji drużynowej najlepsi na 10 km okazali się Markowi Biegacze przed Zabieganym Wołominem i zawodnikami Rembertów Team. Podobnie wyglądała klasyfikacja na 5 km, gdzie również tryumfowali zawodnicy Markowych Biegaczy oraz Zabieganego Wołomina.

Natomiast najszybszym Markiem na dystansie 10 km okazał się Marek Kwiecień (Markowi Biegacze), a na 5 km – Marek Krupiński.

- Dziękuję zarówno uczestnikom zawodów jak i organizatorom, służbom porządkowym oraz wolontariuszom. Bez ich wysiłku przygotowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe. Ciepłe podziękowania należą się też mieszkańcom, którzy niemal wzdłuż całej trasy zagrzewali zawodników swoim dopingiem - dodaje Jacek Orych, pomysłodawca imprezy, a także burmistrz Marek.

Organizatorami tegorocznej edycji byli: Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Miasto Marki, Klub Sportowy Markowi Biegacze oraz grupa Marki na Kijach. Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

- Gorące podziękowania dla zawodników, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zjawili się tłumnie w sobotę na linii startu. Ósmy Nocny Marek już za nami, a my zabieramy się powoli do pracy nad kolejną edycją biegu, by wprowadzić rozwiązania, które podniosą poziom organizacyjny naszej imprezy - dodaje Urszula Mniszko, prezes Klubu Sportowego Markowi Biegacze.

Fotorelacja MG Art Foto Mariola Gawron na portalu Facebook

Galeria

zdjecie: 130626
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry