Rozpoczęliśmy wakacje tanecznym krokiem

Paweł Pniewski UMMarki

 29 czerwca 2022    17:42

Mieszkańcy świętowali początek wakacji podczas zabawy świętojańskiej w Parku Wolontariuszy.

Piękna pogoda, uśmiechnięci ludzie, moc atrakcji i tańce to idealny początek wakacji. Podczas zorganizowanej Zabawy Świętojańskiej główną atrakcją był oczywiście taneczny parkiet, na którym bawili się wszyscy mieszkańcy. Dodatkowo Klub Acro Dance przygotował pokaz tańca sportowego. Zawodniczki swoimi umiejętnościami zachwyciły publiczność. Swoim głosem oczarowało nas Popołudniowe Trio mareckich Seniorek z Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz kilkunastoletni Krystian, a do wspólnej tanecznej zabawy zachęciła nas Pani Dominika, instruktorka z  Akademii Pani Szafki. Całą zabawę poprowadził DJ, który przygotował zróżnicowany repertuar muzyczny.

Na zabawie świętojańskiej nie mogło zabraknąć wianków, dlatego też przygotowaliśmy warsztaty z wyplatania wianków z kwiatów, które cieszyły się dużą popularnością. Na najmłodszych uczestników zabawy czekały również zajęcia malowania na folii oraz kredą a także inne warsztaty kreatywne przygotowane przez Świetlicę Środowiskową „Chata”.  W ten ciepły dzień Wodociąg Marecki zapraszał do korzystania z saturatora Markowej Wody oraz do sadzenia kwiatów w ekologicznych doniczkach.  Każdy mógł skorzystać z fotobudki i wykonać pamiątkowe zdjęcie z rodziną czy znajomymi. I wielu korzystało, bo kolejka do zdjęć nie miała końca.

Potańcówka miała także swoja drugą misję – pomoc potrzebującym. Podczas zabawy prowadzona była zbiórka na wsparcie naszego młodego markowianina 6 letniego Mateusza Kurlandy chorującego na rzadką chorobę genetyczną - miopatię miotubularną. W imieniu rodziców i samego Mateuszka dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc temu fantastycznemu chłopcu. Przede wszystkim mieszkańcom za datki oraz  Burger Stacji Marki i Zapiekane - Niebo w gębie, którzy zdecydowali się przekazać na spontaniczną licytację po 3 zestawy swoich smakowitych produktów. Dzięki wszystkim darczyńcom udało się zebrać 1234,54zł. Dziękujemy!

Klimatyczne dekoracje nawiązujące do zabawy świętojańskiej przygotowali uczestnicy Świetlicy Chata. O przekąski zadbały panie z Ukrainy, które zamieszkują Przystań Nadzieja. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie osób tam mieszkających.

Organizacja potańcówek była odpowiedzią Burmistrza miasta Marki Jacka Orycha na potrzeby integracji mieszkańców. Zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Marek zwracali potrzebę realizacji takich wydarzeń. Dlatego też, dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację wydarzenia, całej obsłudze technicznej, organizacjom pozarządowym, które włączyły się w przygotowania. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy bawili się podczas zabawy świętojańskiej i do zobaczenia już 3 września, na kolejnej potańcówce miejskiej – mówi Monika Banaszek, naczelnik Wydziału Aktywności Lokalnej CAF3

Kalendarz innych wydarzeń w Markach, które odbędą się podczas wakacji znajdziecie Państwo na stronie miasta Marki http://www.marki.pl/ w zaproszeniach.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i zachęcamy do obejrzenia relacji z piątkowej zabawy. Więcej zdjęć znajduje się na profilu CAF3 na portalu Facebook.

Galeria

zdjecie: 130629
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry