Wakacyjna strefa w Parku Wolontariuszy

Paweł Pniewski UMMarki

 29 czerwca 2022    17:45

Warsztaty, zajęcia sportowe, spotkanie ze zwierzętami, budowa makiety, święto holi - przy Sportowej w lipcu i sierpniu będzie się działo.

Nie każdy z nas w tym roku wyjedzie na wakacje. A jeśli pojedzie, to pewnie na dwa, może trzy tygodnie. Rosnące ceny prawdopodobnie będą skutecznie zniechęcać do dłuższych wypraw. Postaramy się częściowo to zrekompensować w naszej mareckiej przestrzeni.

Część z Państwa zapewne pamięta, że co roku organizowaliśmy wakacyjne akcje w Parku Briggsów. W tym roku wprowadzamy istotną modyfikację. O ile kino letnie pozostanie w dawnej lokalizacji (na jego temat czytaj więcej na stronie 6), o tyle wakacyjne warsztaty przeniesiemy do nowego miejsca.

Zauważamy, że coraz większą popularnością cieszy się położony przy ulicy Sportowej Park Wolontariuszy. Wierzyliśmy, że po jego wybudowaniu stanie się miejscem spotkań mieszkańców. Ten scenariusz sprawdził się co do joty i dlatego w tym roku wakacyjne wydarzenia będziemy organizować w tej lokalizacji. Serdecznie zapraszam. Tu nie będzie miejsca na nudę – zapewnia Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek.

Nasze projekty kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, choć i dorośli nie będą się nudzić. Będziemy spotykać się w siedem wakacyjnych weekendów (z wyjątkiem 13-14 sierpnia oraz 27-28 sierpnia) – od godz. 14.00 do godz. 18.00

Będzie się działo! Przewidujemy m.in. teatrzyk dla dzieci, święto holi (czyli kolorowych, zmywalnych proszków), wspólne muzykowanie, budowanie makiety miasta czy też warsztaty ekologiczne i plastyczne – wylicza Ada Gajek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Marki.

Podczas wakacyjnych warsztatów na maluchy będzie czekał kącik z zabawkami i klocki. Na trochę starszych mieszkańców – piłki, rakietki, hula hop oraz lina do przeciągania. Nikt nie będzie spragniony. Na osoby, które odwiedzą Park Wolontariuszy, będą czekać kawa, herbata i lemoniada.

Do Parku Briggsów wrócimy 27 i 28 sierpnia. W ostatni weekend sierpnia zapraszamy Was na letnią imprezę żegnającą wakacje – dodaje Ada Gajek.

Wszystkie wydarzenia są organizowane przez nasze miasto. W tym gronie znajdują się m.in. przedstawiciele ratusza, Biblioteki Publicznej Miasta Marki, Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, CAF3, Wodociągu Mareckiego oraz MKS Marcovia Marki. W obsłudze technicznej pomaga Zakład Usług Komunalnych.

Do zobaczenia!

Co się będzie dzialo w Parku Wolontariuszy

24 CZERWCA

Potańcówka

2-3 LIPCA
Warsztaty plastyczne i ekologiczne, malowanie buziek, dmuchańce,
mega-bańki

9-10 LIPCA
Święto holi (zmywalne z ubrań kolorowe proszki), mobilne kino 4D, bitwa wodna i warsztaty slime

16-17 LIPCA
Warsztaty pod hasłem „Wakacyjny look”, (malowanie t-shirtów, przygotowywanie biżuterii, dekorowanie toreb i broszek), stand fotograficzny

23-24 LIPCA
Warsztaty pod hasłem „Pirackie wojaże” (zabawy na statku, łowienie ryb, rozpoznawanie morskich potworów), karuzela łańcuchowa dla najmłodszych

30-31 LIPCA
Spotkanie z domowymi zwierzętami (kura, kaczka, gęś, królik, koza, owca), karmienie zwierząt, ekologiczne warsztaty plastyczne

6-7 SIERPNIA
Biżuteria z recyklingu, świat baniek mydlanych, warsztaty projektowania grafiki i jej nanoszenia na bawełnę, zajęcia sportowe – konkurencje dla dzieci

20-21 SIERPNIA
„Miasto Marzeń” – budowa wspólnej miejskiej makiety, warsztaty edukacyjne o kosmosie połączone z budową układu słonecznego, letnie warsztaty artystyczne

Materiał pochodzi z biuletynu Marki.pl

Galeria

zdjecie: 130630
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry