Wyruszamy na Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Dąbrówka - Ancona 2022 r.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 3 lipca 2022    22:07

Szanowni Państwo,

zorganizowaliśmy Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Dąbrówka – Ankona 2022 r. Naszym celem w tym roku jest dotarcie w dniu 18 lipca 2022 r. do Ankony we Włoszech. Na ten dzień przypada 78. rocznica odbicia tego strategicznego portu adriatyckiego przez 2 Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa. Oddamy hołd naszym żołnierzom, którzy poświęcili swoje życie za wolność nie tylko naszej Ojczyzny.

Zawieziemy też dary do specjalnego ośrodka dla uchodźców w tym - dzieci z Ukrainy. Rajd zaplanowany jest w dniach od 9 do 23 lipca 2022 r. Do pokonania jest ok 5 000 km. Odwiedzimy również i inne włoskie miasta związane z bohaterską walką naszych żołnierzy, m.in.: Monte Cassino, Brindisi - to właśnie stąd startowały samoloty z cichociemnymi zrzucanymi m.in. w okolicach Kołakowa – gmina Dąbrówka, dlatego też właśnie z tego miejsca postanowiliśmy rozpocząć nasz Rajd. Dodatkowo pojedziemy na Polski cmentarz wojenny w Bolonii. Odwiedzimy również: Rzym, Florencję i Loreto.

Komandorami Rajdu są: Krzysztof Banaś oraz Artur Rytel-Andrianik. Komandorem technicznym jest Tomasz Paciorek. Trzymajcie kciuki za powodzenie w organizacji Rajdu oraz za samą wyprawę. W Rajdzie weźmie udział 21 uczestników.

Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Sponsorzy: PGE Fundacja, Toyota - Grupa Cygan, Ubojnia Zwierząt Robert Rytel, Fundacja Anny Rytel oraz Lecą Wióry - Wiktoria Gajewska.

Galeria

zdjecie: 130642
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry