Zabytkowy parowóz z dotacją

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 13 lipca 2022    08:25

Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 80 tys. zł na remont naszej ciuchci

Dobre wieści płyną z Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wczoraj odbyła się sesja, podczas której radni podjęli decyzję o dofinansowaniu remontu 135 zabytków. Na tej liście znalazła się nasza marecka ciuchcia, którą codziennie mijają Państwo przy ratuszu. To symbol mareckiej kolejki, która od końca XIX wieku do 1974 r. zapewniała komunikację z Radzyminem i warszawską Pragą. Nasze miasto otrzymało 80 tys. zł na realizację prac renowacyjnych parowozu, który jest wpisany do rejestru zabytków.

Każdy zabytek, który otrzymał dziś dotacje jest wyjątkowy, ale wymaga stałej, profesjonalnej opieki. Dlatego pomagamy! Te zabytki powinny zostać zachowane w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń – napisała wczoraj na FB Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Konkurencja o wsparcie była spora, bo do programu zgłoszono ponad 240 wniosków. Dlatego dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym otrzymaliśmy wsparcie. To drugi taki „zabytkowy” projekt, który realizujemy wspólnie z Mazowszem. W ubiegłym roku udało nam się uzyskać dofinansowanie na renowację kolejnej kamienicy Briggsów – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Pakiet informacji historycznych o kolejce TUTAJ 

Galeria

zdjecie: 130664
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry