Ponawiamy przetarg na remont kamienic

Ada Gajek UMMarki

 14 lipca 2022    12:02

Na to zamówienie otrzymaliśmy dofinansowanie ze źródeł rządowych.

Pod koniec kwietnia ogłosiliśmy przetarg na modernizację ośmiu kamienic Briggsów. Mogliśmy to zrobić, gdyż otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Z tego źródła mamy zagwarantowane 4,5 mln zł.

Niestety, do kwietniowego postępowania nie przystąpiła żadna firma. Zdecydowaliśmy o powtórzeniu tego przetargu na zmodyfikowanych zasadach. Nie dzielimy zamówienia na trzy części, obecnie szukamy jednej firmy, która zrealizuje całość prac. Zmieniamy też warunki płatności – na korzystniejsze dla wykonawcy. Dzisiaj informacja o zamówieniu pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej. Zapraszamy firmy do udziału w postępowaniu.

Do tej pory wyremontowaliśmy dziesięć zabytkowych kamienic. Teraz chcemy poprawić stan ośmiu pozostałych – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Zamierzamy wyłonić firmę, która zrealizuje prace przy: Piłsudskiego 84, Słowackiego 1 i 3, Jasnej 5 i 7 oraz Barskiej 2,4 i 6.

Sześć kamienic będzie wyglądać tak samo jak wyremontowana w ubiegłym roku kamienica przy Piłsudskiego 82 – z piękną, ceglaną elewacją. Na dwóch z nich natomiast zostaną położone nowe tynki – mówi Marcin Dąbrowski, naczelnik Zakładu Usług Komunalnych.

Ale remont nie obejmuje wyłącznie poprawy stanu elewacji zewnętrznej. W jego ramach przewidujemy wykonanie izolacji piwnic, wymianę stolarki okiennej oraz doposażenie budynków w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej.

Na oferty firm czekamy do 29 lipca. O wyborze zwycięzcy zdecydują cena oraz okres gwarancji/rękojmi – tłumaczy Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.

Pełny pakiet informacji o zamówieniu TUTAJ

Zabytkowe kamienice są pamiątką po angielskich przemysłowcach, którzy wybudowali w naszym mieście fabrykę przędzalniczą. Niegdyś mieszkali w nich pracownicy zakładu, obecnie znajdują się tu mieszkania komunalne.

Galeria

zdjecie: 130669
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry