Węzeł "Wołomin" S8 - wsparcie władz Mazowsza dla realizacji tego zadania.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 15 lipca 2022    13:40

Sejmik Województwa Mazowieckiego podczas dzisiejszej sesji podjął decyzję w drodze uchwały o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na rzecz #PowiatWołomiński Środki w wysokości ponad 1,1 mln zł zostaną przeznaczone na realizację prac budowlanych związanych z naprawą szkód, które wyrządzili wandale na przełomie ostatnich lat. Chodzi głównie o wiadukt nad trasą #S8, którego funkcjonowanie jest niezbędne do oddania węzła „Wołomin”. Pozostałe środki zabezpieczy na ten cel Powiat. Szacowany wydatek to ok. 1,6 mln zł. Inwestycja ma niewątpliwe dużo pecha, ponieważ ciągnie się już od ok. 10 lat, a formalnie od 2013 r., w którym to podpisano porozumienie Mazowsze/Powiat/GDDKiA (o tym więcej w uzasadnieniu do załączonej poniżej uchwały). Wydaje się, że po drodze – historycznie popełniono wiele błędów na różnych poziomach. Dziś jednak najważniejsze jest jak najszybsze oddanie węzła kierowcom, co zdecydowanie usprawni komunikację na terenie powiatu wołomińskiego, szczególnie dla Mieszkańców Wołomina, Radzymina i Kobyłki. Dzisiejsza decyzja radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego z całą pewnością przyśpieszy ten proces. Powiat musi teraz niezwłocznie zrealizować zadanie, co mam nadzieję nastąpi w ciągu kilku miesięcy – w przetargu została złożona jedna oferta na wykonanie, po zabezpieczeniu środków finansowych zostanie podpisana umowa, która zakłada okres prac właśnie na ok. dwa miesiące.

Krzysztof StrzałkowskiAnna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa MazowieckiegoPiotr Kandyba – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewa Rosa Adam Łossan Tomasz Kalata Tomasz Szturo Igor Sulich Jerzy Mikulski

Galeria

zdjecie: 130673
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry