78. rocznica rozstrzelania na Kruczku mieszkańców Marek i Zielonki. Skrót z uroczystości

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 31 lipca 2022    13:45

30.07.2022 r. przypadła 78. rocznica rozstrzelania na Kruczku mieszkańców Marek i Zielonki przez niemieckiego okupanta. O godz.12:00 odbyły się rocznicowe uroczystości. Na miejsce kaźni licznie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy chcą kultywować pamięć o bestialsko zamordowanych na Kruczku. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z uroczystości.

Całość relacji do obejrznia w linku TUTAJ

Galeria

zdjecie: 130711
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry