Marecki Budżet Obywatelski 2022

Ada Gajek UMMarki

 29 sierpnia 2022    11:11

Znamy kolejność zgłoszonych zadań na kartach do głosowania

25 sierpnia odbyło się spotkanie Zespołu ds Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO), podczas którego członkowie w drodze losowania ustalili kolejność na kartach do głosowania zgłoszonych w tegorocznej edycji projektów. Zgodnie z zapisami regulaminu MBO § 7, ust. 2 "kolejność zadań na karcie ustalana jest przez Zespół w drodze losowania."

Poniżej prezentujemy wyniki losowania. Pamiętajcie głosujemy od 7 do 21 września. Zapraszamy na stronę zdecyduj.marki.pl , gdzie możecie zapoznać się z opisami szczegółowymi projektów. 

 

Kategoria: zadania twarde

LP.

NAZWA ZADANIA

OPIS ZADANIA

1

PSI PARK

Budowa ogrodzonego, całodobowego
i dwustrefowego (dla ras mniejszych i większych) wybiegu dla psów. Na powierzchni trawiasto-piaszczystej, urozmaiconej pagórkami, zostaną zainstalowane urządzenia do psich zabaw: kładka, podest, palisada, paliki do slalomu, tunel oraz poidełko. Dodatkowo staną tam ławeczki dla właścicieli psów, kosze na śmieci i pojemniki na psie odchody. U zbiegu ulic Stawowej i Jasińskiego.

2

AKTYWNA REKREACJA NA WILCZEJ - BOISKA PLAŻOWE I PLAC ZABAW

Inwestycja zlokalizowana na rogu ul. Wilczej i Żbika składająca się z: rekreacyjnych boisk plażowych do gry w piłkę nożną i siatkową, placu zabaw dla dzieci-dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt stworzy miejsce z którego korzystać będą dzieci i dorośli przez cały rok.

3

REMONT CHODNIKA PRZY UL. WSPÓLNEJ

Projekt zakłada remont chodnika na odcinku od
Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do ul. Broniewskiego po stronie MCER przy ul. Wspólnej. Obecnie chodnik jest w bardzo złym stanie technicznym i stwarza zagrożenie dla poruszających się po nim osób. Zadanie polega na położeniu nowej nawierzchni chodnika. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających
z chodnika. Odcinek od Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do Broniewskiego po stronie MCER.

4

PROJEKT SETKA NA SZPITALNEJ

Setką po Szpitalnej – nie, bo mamy tu żłobek, przedszkole, osiedla, garby. Nasza SETKA to ok. sto dziesięć metrów  brakującego chodnika – setka dla istotnej poprawy bezpieczeństwa wszystkich pieszych w tym rejonie. To wyraz troski o  dzieci, młodzież, osoby z wózkami dziecięcymi, niepełnosprawnych, emerytów i rencistów. Jednym kliknięciem możesz to zmienić! Budowa brakującego odcinka chodnika w ulicy Szpitalnej.

5

100 ŁAWECZEK ODPOCZYNKOWYCH

Zadanie obejmuje zakup i montaż ulicznych ławek dla mieszkańców, zapewniając im chwilowy odpoczynek podczas spacerów. Ławeczki zapewnią większą swobodę i komfort życia w drodze do przystanku autobusowego, sklepu, lekarza, szkoły, przedszkola lub kościoła. Na pewno chwili odpoczynku potrzebują też rodzice z dziećmi, zwłaszcza mamy karmiące i młodzież.

6

TRAMPOLINY DLA RODZINY - NOWOCZESNY PARK DZIECIĘCEJ AKTYWNOŚCI

"Trampoliny dla rodziny" to propozycja nowoczesnego placu zabaw dla dzieci, którego wyposażenie zachęci każdego do podejmowania aktywności fizycznej. Główną atrakcja placu są trampoliny, do tej pory nie występujące w żadnym tego typu miejscu w Markach. Stół pingpongowy oraz zjazd linowy dają możliwość dobrej zabawy dzieciom w każdym wieku.  Zbieg ulic Stawowej, Wilczej, Jasińskiego.

7

TĘŻNIA SOLANKOWA -"MAŁY CIECHOCINEK"
W MARKACH - PROJEKT DOPUSZCZONY WARUNKOWO

 

Budowa tężni solankowej z infrastrukturą wypoczynkową. Tężnia wykonana będzie z drewna sosnowego lub świerkowego zabezpieczona impregnatem. Wyposażona będzie w zbiornik na solankę, oświetlenie LED i urządzenie do pompowania solanki. Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu w wokół tężni, zamontowanie ławek umożliwiających korzystanie
z pożytków płynących z unoszącej się
w bezpośredniej bliskości mgiełki solankowej. Ulica Gen. Zajączka, Park Wolontariuszy.

8

TRAMPOLINY ZIEMNE, CZYLI ATRAKCJA DLA KAŻDEGO — NIEZALEŻNIE OD WIEKU

Trampoliny ziemnie to niewątpliwa atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku. Są bezpieczne i mają pozytywny wpływ m. in. na prawidłowy rozwój dzieci. To urządzenia, które nie tylko uatrakcyjniają każdy plac zabaw, skwer, park, itp., ale dają również wiele radości każdemu kto z nich skorzysta —
w szczególności najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Lokalizacje  - róg ul.  Stawowej
i ul. Jasińskiego, plac Zgody, teren placu zabaw
ul. Żeromskiego, teren placu zabaw przy ul. Grażyny.

9

MARKOWY SKATEPARK

Skatepark dla rowerów, hulajnóg oraz rolek. Rampy, funboxy, poręce, minirampy, quarter pipe, bank ramp. Ul. Grunwaldzka (przy PumpTrucku).

10

AKTYWNA ZEBRA

Aktywne przejście wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców osiedli (z ulic Promienna, Mieszka, Rejtana, Okólna), zwłaszcza dzieci, które tylko przez to przejście pokonują drogę do SP1. Polega na ochronie pieszego, gdy znajduje się na przejściu, w jego bezpośredniej okolicy. Przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie gdy jest potrzebne. Ulica Okólna - wysokość numeru 22 (sklep Żabka).

11

SPRAWNY ROWER, CZYLI MARECKA SIEĆ STACJI NAPRAWCZYCH DLA ROWERÓW

Projekt zakłada powstanie na terenie naszego miasta 5 punktów do naprawy rowerów i wózków dziecięcych, składających się ze stacji naprawczych oraz stojaków. Punkty zostaną zlokalizowane
w sąsiedztwie popularnych w naszym mieście tras rowerowych, w tym okolic lasów, parku itp. terenów rekreacyjnych.

12

SP 1 GRAM
W ZIELONE

SP 1 Gra w zielone - zieleń wokół szkoły to naturalny filtr zanieczyszczonego powietrza. Rabaty zostaną obsadzone roślinami wieloletnimi w donicach, zmieniającymi swoje kwitnienie wraz z porami roku. Zaplanowana zieleń będzie łącznikiem z częścią edukacyjną Zielono Mi na terenie szkoły. Powstanie radosna i zdrowa ścieżka spacerowa dla mieszkańców.

Kategoria: zadania miękkie

LP.

NAZWA ZADANIA

OPIS ZADANIA

1

WIEM CO JEM, CZYLI CYKL SPOTKAŃ EDUKACYJNYCH
Z ZAKRESU ŻYWIENIA DLA RODZICÓW DZIECI ORAZ MIESZKAŃCÓW.

Celem projektu jest propagowanie świadomości
w zakresie zdrowego odżywiania wśród dzieci
i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Naturalne metody wspomagania odporności, postępowanie
w przypadku infekcji, propagowanie prozdrowotnych nawyków, walka z nadwagą, itp., to wiedza, którą pozyskają uczestnicy spotkań edukacyjnych.

2

PIKNIK SĄSIEDZKI PRZY MAŁACHOWSKIEGO

Inicjatywa ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców Marek. Sąsiedzi zostaną włączeni
w  liczne konkursy, turnieje i gry zespołowe. Miło spędzą czas na świeżym powietrzu,  realizując swoje pasje artystyczne, sportowe i kulinarne. Organizacja imprezy będzie też promocją okolicznych terenów, czego pozytywnym skutkiem mogą być dalsze inwestycje w miejscową infrastrukturę.  

3

UGOTOWANI
W MARKACH!
WARSZTATY KULINARNE POD OKIEM SZEFA

Lubisz gotować? Chcesz poznać tajniki kuchni? Wpadnij na darmowe warsztaty kulinarne w Markach! Zrobisz swój własny makaron, przyrządzisz boską rybę, potrawy strączkowe lub ciasta. Kierownikiem zamieszania będzie szef kuchni a to wszystko w swobodnej atmosferze i miłym miejscu i z fajnymi ludźmi. Na koniec raj dla żarłoków! Pochłoń swoje dzieło!

4

KONCERT KUBAŃCZYKA

Zadanie obejmuje organizację koncertu polskiego rapera o pseudonimie KUBAŃCZYK. Jest twórcą takich hitów jak: "Lady Pank", "Z Tobą", "Stargard".

Koncert Kubańczyka zostanie poprzedzony występem artysty, który będzie miał za zadanie rozgrzać publiczność przed zasadniczą częścią koncertu.

5

TEATRZYKI DLA DZIECI – KULTURKA
W STRUDZE

Projekt zakłada organizację przedstawień dla dzieci na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Markach – Strudze.

6

STRUGA WALKING -
Z KIJKAMI W PUSZCZY SŁUPECKIEJ

Zajęcia nordic walking dla każdego. Szkolenie prawidłowej techniki NW dla osób w każdym wieku. Zajęcia prozdrowotne i fitness. Zajęcia 3 razy w tygodniu, stacjonarne i w marszu. Wszystkie poziomy, również zajęcia dla początkujących (od zera). Kurs 6 miesięczny zakończony "Mareckim Rajdem z kijkami po zdrowie".

Galeria

zdjecie: 130772
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry