Dziki w naszym mieście - temat wciąż aktualny...

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 31 sierpnia 2022    12:24

Zawsze staram się drążyć temat, dlatego też spotkałem się z Tomaszem Krasowskim, dyrektorem Departamentu Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa #Mazowsze

Temat spotkania: dziki w mieście, a konkretnie w #MiastoMarki i #PowiatWołomiński Odpowiedzialność za bezpieczeństwo Mieszkańców leży po stronie samorządu gminnego, który może zlecić, jeśli widzi taki problem odłowienie dzików specjalistycznej firmie (ASF nie stanowi tu problemu). Mam deklarację wsparcia Pana Dyrektora, jeśli będzie potrzebne władzom naszego miasta. Wiedza i doświadczenie Pana dyrektora w powyższym temacie jest naprawdę duża. Problem znany, ponieważ dotyka wielu samorządów na Mazowszu. Czy dziki są groźne dla ludzi? Co do zasady nie, pod warunkiem, że nie dotyczy to okresu, kiedy locha ma młode, wówczas w trosce o młode może być agresywna. Z drugiej strony dziki stają się ofiarami wypadków drogowych, więc obecność dzików na terenach zurbanizowanych jest zagrożeniem dla samych dzików, które z powodu łatwego pożywienia trafiają do miast. Bardzo często powodem takich sytuacji jest nieodpowiedzialność ludzki, którzy bezmyślnie dokarmiają dziki.

Galeria

zdjecie: 130777
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry