Parowóz wybiera się na stację "Renowacja"

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 5 września 2022    10:59

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac remontowych

Na skwerze przy ratuszu stoi jeden z symboli Marek. To lokomotywa wąskotorowa PX-48. Takie parowozy obsługiwały kiedyś linię kolejki, którą łączyła m.in. Radzymin, Marki i warszawską Pragę.

W piątek ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac konserwatorskich przy wpisanej do rejestru zabytków lokomotywie. Na oferty wykonawców czekamy do 9 września. O wyborze zwycięskiej firmy będą decydować dwa kryteria: zaproponowana cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Szczegóły przetargu TUTAJ

Jeśli jesienią ciuchcia zniknie spod ratusza, nie martwcie się. Będzie to oznaczało tyle, że już mamy wykonawcę, a prace remontowe ruszyły – nomen omen - pełną parą. Długo nie będziemy tęsknić za parowozem wyprodukowanym w Chrzanowie w 1953 r. Zgodnie z planem powinien wrócić do nas, już w pełnej krasie, w grudniu tego roku – napisał burmistrz Jacek Orych.

Warto podkreślić, że miastu udało się uzyskać dofinansowanie do tej inwestycji. Kwotę 80 tys. zł przeznaczył na ten cel samorząd województwa mazowieckiego.

Galeria

zdjecie: 130788
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry