Wymienimy lampy sodowe na LEDy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 7 września 2022    14:30

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji dofinansowanej przez samorząd Mazowsza

W maju nasze miasto zostało beneficjentem nowego programu samorządu województwa – „Mazowsze dla klimatu 2022”. Nasz wniosek dotyczył wymiany starych opraw sodowych na LED-owe na 12 miejskich ulicach. Otrzymaliśmy wówczas wsparcie wysokości 100 tys. zł.

Eko-inwestycja wchodzi w fazę realizacji. Wczoraj podpisaliśmy umowę z firmą Eles-Bud z Kobyłki, która wygrała postępowanie przetargowe. Jej zadaniem będzie wymiana opraw w ulicach: Szpitalna; Zimna, Broniewskiego, Batorego, Zabawna, Starzyńskiego, Partyzantów, Brzozowa, Tuwima, Rybna, Matejki i Szeroka.

- Wymiana opraw oświetleniowych to nie tylko lepsza jakość światła. To także mniejsze zużycie energii przez nasze miasto dzięki zastosowaniu opraw LEDowych– podkreśla Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

- Musimy działać, by zatroszczyć się o to, co mamy nie tylko z myślą o nas samych, ale i o przyszłych pokoleniach. Kluczem do tego są właśnie proekologiczne inwestycje, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie wodą, tworzenie zielonych przestrzeni czy stosowanie energooszczędnego oświetlenia w przestrzeni publicznej – podkreślał niedawno Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

W tym roku wymieniliśmy m.in. stare oprawy sodowe na nowoczesne LED w Alei Piłsudskiego – od granicy z Ząbkami do węzła S8.

Galeria

zdjecie: 130808
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry