Liczy się czas, czyli wsparcie psychologiczne dla osób potrzebujących pomocy.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 12 września 2022    11:47

Na stronie #PowiatWołomiński znajdziemy już specjalną ikonę, która przekieruje osoby zainteresowane do naszych powiatowych poradni psychologiczno-pedagogicznych. Wnioskowaliśmy o takie rozwiązanie wspólnie z radną Ewą Rosą (https://arekwerelich.wordpress.com/…/wsparcie…/) Dziękujemy Panu Staroście za podjęte działania.

Zależy nam jednak, aby po kliknięciu specjalnej ikony pojawiły się również informacje o wszelkiej pomocy, którą może szybko otrzymać osoba np. załamana psychicznie, itp. – numery telefonów zaufania, w tym te całodobowe, kontakty do instytucji, jednostek, podmiotów świadczących wsparcie takim osobom, w tym dzieciom.

Np.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny 24/7

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych czynny codziennie z wyjątkiem dni świątecznych w godz. 14-22

800 100 100 – bezpłatny telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci, czynny poniedziałek-piątek w godz. 12-15

800 120 002 – Niebieska Linia – bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie, czynny 24/7

Chodzi nam o czas reakcji. Osoba szukająca wsparcia nie może tracić czasu na przeglądanie stron, podstron, itd., ona musi dostać konkretne informacje – szybko i czytelnie, dlatego podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki poprosimy Pana Starostę o uzupełnienie ww. ikony – przekierowania o m. in. wspomniane numery telefonów.

#dlaMieszkańców #randyWerelich #radnaRosa

Galeria

zdjecie: 130818
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry