Rozmów nigdy za wiele...

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 14 września 2022    15:26

Spotkanie w mareckim ratuszu to przede wszystkim tematy, z którymi zgłaszali się do mnie w ostatnim czasie Mieszkańcy naszego miasta, m. in.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na mareckim pump tracku i jego najbliższym terenie.

- tor cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niestety nie wszyscy odwiedzający tę lokalizację skupiają się na tym, do czego to miejsce zostało stworzone. Tor i jego okolice stały się również punktem spotkań i gromadzenia się młodszych i nieco starszych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że co pewien czas dochodzi w tym miejscu do bójek. W ostatnim czasie doszło do przykrego zdarzenia, które zakończyło się wizytą w szpitalu dziecka pobitego przez starszego "kolegę".

Władze naszego miasta przeanalizują możliwe rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa w tej lokalizacji.

Miejsca parkingowe w okolicach mareckiego bazarku i osiedli tzw. kamienic.

- w pełni zgadzamy się w tej kwestii. Pozostają kwestie terminów z uwagi na planowane działania UM w tej okolicy, w tym te związane z rewitalizacją osiedla. Więcej szczegółów zostanie zawartych w odpowiedzi na pismo, które skierowałem kilka dni temu.

- kosz na śmieci przy ścieżce/chodniku wzdłuż zbiornika wodnego Konne - ul. Saturna.

Dziś brak kosza w tym miejscu jest bardzo zauważalny, szczególnie że miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem Mieszkańców (bardzo urokliwe). Burmistrz również widzi potrzebę, aby ta lokalizacja została wyposażona we wspomniany kosz na śmieci. Można zatem liczyć, że pojawi się on w niedługim czasie.

To było bardzo dobre spotkanie, na którym poruszyliśmy wiele tematów związanych z naszym miastem. Z całą pewnością niepokoi fakt coraz trudniejszej sytuacji finansowej miasta, podobnie zresztą jak innych samorządów. Wszechobecna drożyzna, w tym ceny energii, gazu, itp. w coraz większym stopniu wpływają na kondycję miasta, a puchnące wydatki bieżące skutecznie ograniczają wydatki inwestycyjne.

Galeria

zdjecie: 130829
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry