Głosuj w MBO i dbaj o bezpieczeństwo swoich danych

Emilia Wrzosek UMMarki

 15 września 2022    15:20

Szanowni Państwo do 21 września br. możemy głosować na projekty w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. To forma demokracji bezpośredniej i tylko od nas zależy, które projekty otrzymają najwięcej głosów i zostaną zrealizowane.

W tym aspekcie pamiętajmy też o podstawowych zasadach głosowania i ochronie swoich danych osobowych.

Głosowanie odbywa się poprzez:

- system elektroniczny udostępniony przez Urząd pod adresem http://zdecyduj.marki.pl;

-  wysłanie skanu lub zdjęcia wypełnionej karty do głosowania z własnoręcznym podpisem na adres poczty elektronicznej: zdecyduj@marki.pl;

  - wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do zapieczętowanej urny w wyznaczonych lokalizacjach;

  - wysłanie wypełnionej karty do głosowania listownie na adres Urzędu z dopiskiem „Marecki Budżet Obywatelski”, przy czym w tym przypadku decyduje data wpływu listu do kancelarii Urzędu.

Każdy mieszkaniec (także niepełnoletni) może wypełnić tylko jedną kartę do głosowania, wskazując po jednym zadaniu z każdej z kategorii.

Głosowanie w Mareckim Budżecie Obywatelskim, zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej jest całkowicie bezpieczne przy zachowaniu zasady, że kartę wypełniamy samodzielnie i dbając o nasze dane, także samodzielnie ją wysyłamy (systemem elektronicznym) lub wrzucając bezpośrednio do urny w wyznaczonych miejscach.

Kartę powinniśmy wypełnić samodzielnie, ponieważ znajdują się tam dane osobowe tj. imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu. . Tego typu informacje podlegają ochronie i nie powinniśmy ich podawać osobom postronnym. Nierzadko zdarzają się sytuacje, wykorzystania numeru PESEL w celach przestępczych. Ryzykowne jest przekazanie wypełnionej karty z danymi osobowymi osobom postronnym.

Najbezpieczniejszą formą oddania głosu jest wypełnienie karty na stronie internetowej www.zdecyduj.marki.pl. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma dostęp do internetu dlatego proponujemy oddać głos osobiście wrzucając kartę do urny.

Wykaz miejsc, w którym możesz oddać głos osobiście: kancelaria Urzędu Miasta Marki,
Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Biblioteka Publiczna Miasta Marki – przy ul. Wczasowej 5 oraz ul. Wspólnej 40-42, Centrum Aktywności Mieszkańca CAF 3 ul. Fabryczna 3.

 

Galeria

zdjecie: 130836
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry