Wydaliśmy książkę: "Dzieciństwo w cieniu stanu wojennego".

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 28 września 2022    08:41

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga ma zaszczyt poinformować Państwa, a nawet zaprosić do Trójmiasta na prezentację książki o rzadko podejmowanej tematyce losu dzieci stanu wojennego pt. Dzieciństwo w cieniu stanu wojennego autorstwa Elżbiety Potrykus – Kaszubki, gdynianki, działaczki pierwszej „Solidarności”, członka założyciela NSZZ „Solidarność”, jedynej kobiety we władzach Związku na najwyższym szczeblu, represjonowanej przez reżim komunistyczny matki 5-letniego Wojtka, bohatera książki. Książka przybliża najnowszą historię Polski w bardzo ciekawy, popularyzatorski sposób, podejmując rzadko podejmowaną przez historyków tematykę losu dzieci dorastających w czasie stanu wojennego i ostatniej dekady PRL-u, przypadającej na lata 80-te ubiegłego stulecia. Narracja przeplatana jest trzymającymi w napięciu dialogami.
 

Książka została wydana w drukarni Wojciecha Hunkiewicza w Markach na szyto klejonym papierze kredowym, dzięki czemu długo będzie służyła czytelnikowi.

Więcej szczegółów i zdjęć kliknij TUTAJ

Załączniki:

03.jpg

Galeria

zdjecie: 130872
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry