Ile zapłacimy za remont mareckiej ciuchci?

Tomasz Paciorek

 11 października 2022    21:20

Marecka kolejka dojazdowa idzie do remontu. Remont lokomotywy będzie kosztował podatnika 459.122,10 zł, z czego 80.000,00 zł zostanie pokryte z dotacji z Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Natomiast pozostała kwota, tj. 379 122,10 zł zostanie zapłacona z miejskiej kasy.

Kolejka zostanie zabrana ze skweru przy urzędzie miasta na kilkadziesiąt dni. Prace renowacyjne potrwają do 9.12.2022 r. Remont wykonają Warsztaty Parowozowe z Gliwic. Gwarancja na wykonaną robotę obejmuje 24 miesiące.

Marecka kolej dojazdowa wyruszyła w swój pierwszy kurs w 1896 r. Wagony kolejki ciągnięte były wówczas przez konie. Od 1899 r. przez Marki przejeżdżał już parowóz. Ostatni kurs kolejki odbył się w sierpniu 1974 r.

Foto: Internet

Załączniki:

kolejka.jpg

Galeria

zdjecie: 130898
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry