Czy nasza gmina planuje sprzedaż węgla mieszkańcom?

Tomasz Paciorek

 12 października 2022    15:18

3 października br. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zaapelował do samorządów, aby angażowały się w dystrybucję wśród mieszkańców węgla, importowanego przez spółki PGE Paliwa i Węglokoks. Czy nasza gmina planuje zaangażowanie w tej sprawie? Na to pytanie odpowiedział mi Dariusz Pietrucha – zastępca burmistrza miasta Marki.

"Jako gmina nie jesteśmy przygotowani do takiego przedsięwzięcia. Pragnę zwrócić uwagę, że do obsługi dystrybucji węgla potrzeba utwardzonego, strzeżonego placu (wybetonowanego), sprzętu do ładowania, transportu, wagi i określonej liczby pracowników. Przykłady miast jakie podjęły się tego przedsięwzięcia to miasta, które posiadają swoje ciepłownie i dysponują sprzętem, ludźmi i odpowiednim terenem.

To nie znaczy, że temat nie jest przez nas analizowany. Prowadzimy rozmowy w tym zakresie aby móc uruchomić dystrybucję. Jednak na tym etapie jest za wcześnie aby na ten temat informować."

• Udział samorządów w dystrybucji i sprzedaży węgla ma być nieobowiązkowy

• Gminy, które wejdą w rządowy program, będą miały najpierw zebrać od mieszkańców informacje o zapotrzebowaniu na węgiel, następnie kupić surowiec od importera wskazanego przez rząd i wreszcie dostarczyć go kupującym.

Foto: Internet

Załączniki:

35.jpg

Galeria

zdjecie: 130904
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry