Trwają zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci

Ada Gajek UMMarki

 13 października 2022    13:14

Szpital Ratownika Cegiełki edukuje najmłodszych

Od czterech lat prowadzone są zajęcia dla dzieci w miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Program nakierowany na naukę pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci w wieku od 3 do 10 lat jest kontynuacją udanej edycji pilotażowej z 2018 r. i realizacji programu w latach 2019-2021. Medycy pracują z najmłodszymi, aby w przyjazny sposób przybliżyć pracę służb medycznych, nauczyć dzieci właściwych zachowań i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnego rodzaju urazach czy sytuacjach zagrażających zdrowiu oraz życiu. Dzieci uczą się także skutecznie wzywać pierwszą pomoc.

Istotą  programu nakierowanego na pierwszą pomoc przedmedyczną jest przekonanie, że wczesna edukacja zdrowotna przygotowuje dzieci do bycia niezależną i twórczą jednostką. Uczy dzieci bycia odpowiedzialnym, stanowczym i świadomym człowiekiem. Poddanie dzieci odpowiedniej nauce od tak wczesnego wieku daje możliwość kształtowania właściwych postaw prozdrowotnych, promuje zdrowy tryb życia i wyposaża dzieci w wiedzę, także w odpowiednie nawyki i zachowania - podkreśla Ada Gajek z wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Na potrzeby działań wykonane zostały gry planszowe i komiksy dla dzieci o tematyce zdrowotnej a w ramach kolejnych edycji przeprowadzane są konkursy plastyczne. 

Program w całości realizowany jest ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki.

Galeria

zdjecie: 130905
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry