Remont ciuchci. Skąd takie koszty? Pytania do Burmistrza.

Tomasz Paciorek

 14 października 2022    16:58

W dniu 12.10.2022 r. Burmistrz miasta Marki podpisał umowę na remont mareckiej ciuchci. Renowacją lokomotywy zajmie się firma - Warsztaty Parowozowe z siedzibą w Gliwicach. Kwota przeznaczona na ten cel to 459.122,10 zł. 80.000,00 zł pochodzi z dotacji z Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Informacja o remoncie parowozu,co do zasadności tak dużego wydatku, wzbudziła dyskusję wśród mieszkańców Marek na kilku forach internetowych.

Mikołaj Szczepanowski i Tomasz Paciorek, z poparciem kolegów radnych z Klubu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej (Jacek Domaszczyński, Michał Piwko), złożyliśmy interpelację do Burmistrza Pana Jacka Orycha z prośbą o odpowiedź na poniższe pytania, które być może rozwieją wiele wątpliwości co do ceny za renowację mareckiej ciuchci.

1. Jaki jest zakres zamówionych prac konserwatorskich?

2. Na jakiej podstawie opracowano zakres zamówionych prac konserwatorskich?

3. Czy rozważano inny zakres prac konserwatorskich?

4. Czy w latach 2018-2022 prowadzono prace remontowe lub konserwatorskie parowozu? Jeśli tak to jakie to były prace, jaka firma je wykonywała oraz jaki był ich koszt.

5. Do ilu potencjalnych wykonawców rozesłano informację o przetargu?

6. Jaki był koszt zakupu, remontu, transportu lokomotywy Px48-1778 oraz tendra Px1778 oraz adaptacji otoczenia wokół parowozu?

Ponadto poprosiliśmy o przekazanie kopii lub skanu zawartej z wykonawcą umowy.

Foto: Internet

Galeria

zdjecie: 130913
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry