KSIĘŻNICZKA NA OPAK WYWRÓCONA

START:    6 listopada 2022    18:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 18 października 2022    12:44

Księżniczka na opak wywrócona to barokowa commedia dell'arte, w której zacieramy granice między gminem a arystokracją. Sprawdźcie, czy będziecie kibicować bogatemu Fisberto z Mediolanu czy romantycznemu Roberto z Parmy, którzy konkurować będą o rękę pięknej Żylety... to jest Diany. A może polubicie biednego Perote, który ma więcej dziur w spodniach niż miedziaków w kieszeni? Wszystko to okraszone barokowymi kreacjami i ludowymi tańcami włoskimi! Tego nie można przegapić!  

  Czy marzenie może spełnić się z dnia na dzień, a pomóc w tym może... suknia? Choć to nie szata zdobi człowieka, przekonacie się, że w odpowiednich okolicznościach wcale tak nie jest. Gdy prosta chłopka staje się księżniczką, perypetie królewskiej rodziny nabierają tempa. Zwłaszcza, gdy ukochany pięknej Diany nie potrafi już rozpoznać, kto naprawdę jest jego wybranką!

  Zamiana ról rodzi liczne zwroty akcji oraz niespodziewane konsekwencje. Jawa miesza się ze snem, a świat wydaje się być wielką sceną, na której rzeczywistość okazuje się sztuką. Zabawny splot wydarzeń, zwroty akcji i gra słów gwarantują humor na najwyższym poziomie. Miłosne perypetie, splecione intrygami gwarantują, że XVII-wieczna komedia jest nadal aktualna. Czy bohaterom uda się postawić na nogi hiszpański dwór? Przekonajcie się sami!

spektakl w reżyserii Jerzego Łazewskiego

scenografia Hanna Mrozowska

Scena Główna Handlowa z Warszawy

bilety 10 zł

dostępne w kasie MOK

oraz na stronie www.mokmarki.plwww.ewejsciowki.pl

Galeria

zdjecie: 130920
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry