Nasadzenia drzew w Markach

Tomasz Paciorek

 26 października 2022    19:07

11 października 2022 r. Burmistrz miasta Marki Pan Jacek Orych zawarł umowę z firmą Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni w Lublinie Sp. z o.o. na zasadzenie 112 drzew i krzewów na łączną kwotę 58 944,24 zł brutto. W miejskiej przestrzeni pojawią się m.in.: klony, lipy i wiązy. Nasadzenia będą zrealizowane przy ulicach: Okólnej, Ceglanej, Stawowej, Piłsudskiego, Dębowej, Cisowej, Kartografów, Żeromskiego i Wilczej/Jasińskiego. Średnia cena za sztukę sadzonki wynosi 526,00 zł. Nowym nasadzeniom towarzyszy hasło „Zazieleniamy Marki”.

Foto: www.marki.pl

 

SPROSTOWANIE

Szanowni Państwo,

w opublikowanej przeze mnie w dniu 26.10.2022 r. informacji pt. "BĘDĄ NOWE KLONY. BĘDZIE TEŻ LIPA"

https://www.facebook.com/groups/forumMarek/posts/2466394986858659

użyłem sformułowania: „cena za sztukę sadzonki wynosi 526,00 zł.” Takie stwierdzenie mogło niektórym czytelnikom zasugerować cenę jednostkową za sztukę drzewa - co nie było moją intencją. W rzeczywistości cena ta obejmuje m.in.: wykonanie nasadzeń, w tym zakup sadzonek drzew i krzewów, ich nasadzenie w miejscu wskazanym przez zamawiającego (przygotowanie dołów o odpowiedniej średnicy i głębokości, przygotowanie odpowiedniego podłoża) oraz stabilizacja palikami drewnianymi połączonymi od góry listwami i ustabilizowanie pnia drzew taśmą elastyczną, następnie okorowanie i zamontowanie siatki chroniącej nasadzenia przed zwierzętami.

Powinienem był użyć bardziej precyzyjnego sformułowania, np. „cena za sztukę nasadzenia wynosi…".

Jeśli kogoś wcześniej wymienionym stwierdzeniem wprowadziłem w błąd to bardzo przepraszam. Na przyszłość dołożę wszelkich starań, aby używać bardziej precyzyjnych określeń. Pozdrawiam Tomasz Paciorek.

Załączniki:

drzewa.jpg

Galeria

zdjecie: 130941
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry