Osiem kamieniec idzie do remontu

Ada Gajek UMMarki

 27 października 2022    15:48

Podpisaliśmy umowę na wykonanie prac dofinansowanych z rządowej puli

Od 2016 r. stopniowo remontujemy jedną z pamiątek po angielskich przemysłowcach – braciach Briggs. To osiedle ceglanych domów, które codziennie mijają Państwo w drodze z i do Warszawy. Mieszkali w nich pracownicy fabryki przędzalniczej, obecnie są to mieszkania komunalne. Do tej pory udało nam się wyremontować 10 kamienic, przede wszystkim tych najbliżej położonych Alei Piłsudskiego. Do rewitalizacji zostało jeszcze osiem zabytkowych obiektów.

Mieliśmy gotowy projekt remontu. Szukaliśmy dofinansowania do tej inwestycji w różnych źródłach. Ostatecznie udało nam się zdobyć 4,5 mln zł z rządowego programu Polski Ład – mówi Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek. 

W tym tygodniu podpisaliśmy umowę ze zwycięzcą przetargu – firmą Kapibara.

Wyremontujemy kamienice przy Piłsudskiego 84, Słowackiego 1 i 3, Jasnej 5 i 7 oraz Barskiej 2, 4 i 6. Zakres prac będzie identyczny jak w poprzednich realizacjach. Wykonamy izolację piwnic, wymianę stolarki okiennej, doposażenie budynków w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej, a także rewitalizację elewacji – mówi Marcin Dąbrowski, naczelnik Zakładu Usług Komunalnych.

Dwie kamienice zostaną otynkowane, sześć – będzie piaskowanych. Te ostatnie będą wyglądać tak samo jak kamienica przy Piłsudskiego 82, wyremontowana m.in. dzięki dotacji samorządu Mazowsza.

Galeria

zdjecie: 130944
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry