Potrzeba szybkich zmian w funkcjonowaniu poradni psychologiczno - pedagogicznych na terenie powiatu wołomińskiego.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 31 października 2022    10:59

Szczególnie dotyczy to naszego miasta, a co za tym idzie poradni działającej w Zielonce, która na dziś obejmuje rejonem Marki.

Od dłuższego już czasu mówię o potrzebie uruchomienia filii poradni w naszym mieście. Deklaracja powstania takiej filii padła również z ust Starosty, podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Marki, w której uczestniczyłem.

Dziś wspólnie z radną Ewą Rosą złożyliśmy pismo do Burmistrza naszego miasta, w którym pytamy o ustalenia w sprawie powstania filii poradni w Markach. Pytamy również o zabezpieczenie pomieszczeń pod działalność takiej filii, które miałyby być po stronie Marek. Po stronie Powiatu będzie zapewnienie wyposażenia, kadry, itp. kwestii.

Powiat już dziś przymierza się do zmian rejonów poradni, ponieważ były one ustalane kilkanaście lat temu, czyli w zupełnie innych okolicznościach – innej liczbie Mieszkańców np. w Markach. Niezależnie od zmian rejonów powstanie w naszym mieście filii poradni jest potrzebne, co zostało potwierdzone chociażby podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego.

Galeria

zdjecie: 130949
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry