Węgiel po preferencyjnej cenie

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 31 października 2022    15:47

Przygotowujemy się do sprzedaży tego paliwa naszym mieszkańcom

Przez parlament przeszła ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Do jej wejścia w życie potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta (stan na poniedziałek – godz. 12.00).

Zgodnie z nowymi przepisami, gminy będą mogły sprzedawać węgiel mieszkańcom po preferencyjnej cenie 2000 zł za tonę (koszt transportu pokrywa kupujący). Zakupić go będzie mogła osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego.

Do sprzedaży węgla szykuje się również nasza gmina.

Od piątku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej kontaktują się z mieszkańcami, by zbadać ich zapotrzebowanie na węgiel po preferencyjnej cenie. Tu podkreślamy, zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia – mówi Anna Marchlik, sekretarz miasta.

W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel maksymalnie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r oraz kolejne 1,5 tony węgla od 1 styczna do 30 kwietnia 2023.

O lokalizacji punktu i rozpoczęciu sprzedaży odbioru węgla poinformujemy Państwa w oddzielnym komunikacie. Znajdzie się on na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, a także w informacji sms dla abonentów Miejskiego Informacyjnego Systemu SMS – dodaje Anna Marchlik.

Jedno jest pewne: osoby, uprawnione do zakupu, będą składać wniosek do naszej gminy. Jego wzór jest w przygotowaniu. We wniosku znajdą się m.in. imię i nazwisko wnioskodawcy, adres gospodarstwa domowego, wnioskowana ilość węgla, a także oświadczenie, że wnioskodawca nie kupował paliwa stałego po cenie niższej niż 2000 zł brutto na sezon grzewczy 2022-2023.

Wniosek będzie można złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Lisa Kuli 5a Marki, tel. 782 120 190.

Galeria

zdjecie: 130951
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry