Programy Polityki Zdrowotnej w Markach

Ada Gajek UMMarki

 4 listopada 2022    10:46

Uzyskaliśmy dofinansowanie do dwóch PPZ

W Markach od wielu lat realizowane są programy polityki zdrowotnej (PPZ). Obecnie są to szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia, Marecka Szkoła Rodzenia (MSR) oraz zajęcia z pomocy przedmedycznej dla dzieci od 3 do 10 roku życia. Szkoła rodzenia w tym roku dofinansowana jest z Narodowego Funduszu Zdrowia kwotą 12 tys. zł.

Na kolejny rok złożyliśmy 3 wnioski do NFZ o dofinasowanie naszych programów. Dwa z nich – na szczepienia dla seniorów oraz MSR - uzyskały pozytywną opinię NFZ.

NFZ może dofinansować do 40% środków przewidzianych na realizację programu, gdy liczba mieszkańców gminy przekracza 5 tys. osób. W 2023 roku otrzymamy 12 tys. na szkołę rodzenia i 11 182 zł na szczepienia przeciw grypie. W przypadku MSR jest to 40% kwoty całkowitej przewidzianej na ten program czyli 29 800 zł. W przypadku szczepień otrzymamy 40% kosztów, które może sfinansować NFZ (kwalifikacji lekarskiej i wykonania szczepienia), zaś na cały PPZ przeznaczamy rocznie 60 tys. W ramach tej kwoty wyszczepiamy rocznie 400 osób. W przypadku szkoły rodzenia realizujemy za niespełna 30 tys. dwie edycje zajęć dla przyszłych rodziców, dla minimum 50 par – dodaje Ada Gajek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

 

Warto dodać, że na 2023 rok dofinansowanie uzyskało dziewięć programów z Mazowsza, z czego dwa z Marek.

Galeria

zdjecie: 130957
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry