Za potrzebą pod komisariat... Na ten czas nie będzie toalety w parku miejskim

Tomasz Paciorek

 4 listopada 2022    12:01

Park Briggsów jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców naszego miasta, szczególnie przez mamy spacerujące ze swymi pociechami. Na terenie kompleksu znajduje się mały plac zabaw.

Niestety, w parku nie ma publicznej toalety. Za potrzebą trzeba udać się niemal pod komisariat Policji, gdzie przy parkingu P&R znajduje się ogólnodostępny szalet lub "trzymać" do domu. Co bardziej odważni załatwiają się w krzakach lub sikają pod drzewem. Największy kłopot jest z dziećmi.

Co na to urząd miasta? Czy jest plan pobudowania publicznej toalety w tej lokalizacji...? Na to pytanie odpowiedział zastępca burmistrza miasta Marki Pan Dariusz Pietrucha. (Wypowiedź z dn. 26.10.2022 r. Sesja Rady Miasta Marki).

- Nie ma takiego planu, ponieważ nie ma tam w pobliżu kanalizacji sanitarnej i to jest problem. Otoczenie parku jest w dość dużej niecce. Jest toaleta dostępna przy parkingu P&R. Nie jest to tak duża odległość, żeby nie można było zrobić sobie spaceru do tego parkingu i skorzystać z toalety, która jest ogólnie dostępna.

Z inicjatywy radnego Pana Jacka Domaszczyńskiego w parku pojawią się tabliczki informujące o lokalizacji wspomnianej toalety. Z Parku Briggsów do parkingu P&R jest około 300 m.

Temat miejskiej toalety powrócił na wokandę internetowego forum mareckiego na wniosek 2 internautek. Dyskusję w sprawie znajdziesz od 2:01:07. TUTAJ

Foto: K.J.

Galeria

zdjecie: 130958
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry