Przystąpimy do dystrybucji węgla

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 6 listopada 2022    18:01

Mieszkańcy będą mogli kupić paliwo po 2 000 zł za tonę. Szczegóły wkrótce

W ubiegłym tygodniu zespół Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadził telefoniczne rozeznanie, jakie byłoby zainteresowanie zakupem węgla z rządowej puli w preferencyjnej cenie. Z wstępnych deklaracji wynikało, że są chętni na ponad 200 ton węgla (przy czym pamiętajmy, że mamy do czynienia tylko z częścią potencjalnych kupujących). Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć się do systemu sprzedaży tego paliwa po preferencyjnych cenach dla mieszkańców (2 000 zł za tonę).

Z operacją dystrybucji węgla wiąże się szereg ryzyk. Niestety jako samorządy nie będziemy mieć wpływu ani na jakość dostarczanego nam opału, ani na wielkość dostaw, które w pełni zabezpieczyłyby popyt na terenie Marek, ale mimo wszystko podejmujemy się tego wyzwania dla dobra mieszkańców - informuje burmistrz Jacek Orych.

Komunikat w tej sprawie opublikowaliśmy w piątek w Biuletynie Informacji Publicznej.  

O zakup węgla mogą się starać te osoby fizyczne, które są uprawnione do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić maksymalnie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejne 1,5 tony węgla od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. W przygotowaniu jest formularz wniosku, który zainteresowani będą składać w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Prosimy śledzić naszą stronę internetową www.marki.pl. Na niej będziemy publikować niezbędne informacje, dotyczące zakupu węgla

Galeria

zdjecie: 130960
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry