Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego.

START:    25 listopada 2022    18:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 7 listopada 2022    15:33

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego”, której wernisaż odbędzie się w piątek 25 listopada o godzinie 18:00

obowiązują bezpłatne wejściówki

Ekspozycja w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego została zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart, a jej kuratorem jest Jerzy Zegaliński.

Fotografie składające się na wystawę, pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe, z wczesnego okresu twórczości, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, a pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże, z około dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Zdzisław Beksiński  to  fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 roku, a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 roku w Warszawie. W latach 1947-1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczął działalność artystyczną jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później dał się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

Galeria

zdjecie: 130967
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry