Informacje, zaproszenia, sport, historia...

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 7 listopada 2022    15:36

...czyli najnowsze wydanie miejskiego biuletynu Marki.pl

Na jesienne popołudnia i wieczory zapraszamy do lektury najnowszego biuletynu informacyjnego. Tradycyjnie znajdziecie w nim Państwo wieści z miasta oraz mnóstwo zaproszeń na listopadowe i grudniowe wydarzenia.

Wśród tematów 34 edycji naszego biuletynu:

  • w przystępny sposób opisujemy, ile kosztuje miasto. Podajemy dziesięć przykładów z różnych dziedzin – od kosztów nauczania jednego ucznia przez opłaty na utrzymanie komunikacji miejskiej skończywszy na najbardziej palącym problemie – budowie dróg. I umieszczamy to w bardzo konkretnym kontekście finansowym – czasach, kiedy dochody samorządów po zmianach w prawie są istotnie zmniejszone
  • sprawdzamy, co się dzieje z mareckim programem budowy nakładek asfaltowych oraz postępowaniem PPP na budowę i utrzymanie czterech ważnych arterii
  • gratulujemy trzem niezwykłym osobom, które w październiku otrzymały medale „Pro Masovia”, oraz wszystkim uczestnikom Mareckiego Budżetu Obywatelskiego
  • mamy dla Państwa mnóstwo zaproszeń na listopadowe i grudniowe wydarzenia, organizowane przez nasze miasto, Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. Wśród nich: jarmark świąteczny, trzecie urodziny MCER, obchody Święta Niepodległości czy też wystawa prac Zdzisława Beksińskiego.
  • na miłośników historii czekają dwie strony, na których wracamy do cyklu „Dawno temu w Markach”

Zapraszamy do lektury wersji elektronicznej - LINK. W ubiegły weekend rozpoczęliśmy również dystrybucję wersji papierowej. Bezpłatną gazetę można wziąć m.in. z urzędu miasta, biblioteki, CAF3, MCER i MOK.

Galeria

zdjecie: 130968
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry