Potrzeba budowy nowej szkoły specjalnej na terenie powiatu wołomińskiego.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 9 listopada 2022    14:30

Stale zwiększająca się liczba uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego generuje potrzebę uruchomienia na terenie powiatu wołomińskiego kolejnej szkoły specjalnej. Najbardziej jaskrawym przykładem jest Szkoła Podstawowa Specjalna im. Marii Konopnickiej do której jeszcze dwa lata temu uczęszczało 34 uczniów, a w obecnym roku szkolnym już 98, z czego blisko 50% to Mieszkanki i Mieszkańcy Marek.

Z dużym niepokojem obserwujemy zmieniającą się sytuację, dlatego wspólnie z radną Ewą Rosą złożyliśmy w tej sprawie interpelację do Starosty Wołomińskiego. Wierzymy, że wspólnymi siłami Rady Powiatu Wołomińskiego oraz Zarządu uda się podjąć słuszne decyzje, które spowodują, że z większym spokojem będziemy mogli spoglądać w przyszłość, związaną z nauczaniem specjalnym na terenie naszego powiatu.

Galeria

zdjecie: 130980
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry