Złóż wniosek o węgiel po preferencyjnej cenie

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 9 listopada 2022    15:39

Dokument można złożyć elektronicznie lub w tradycyjnej formie w OPS przy Lisa-Kuli 5a.

Przygotowaliśmy prosty do wypełnienia wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego w maksymalnej cenie 2000 zł za tonę. Taką możliwość ma osoba fizyczna, która jest uprawniona do dodatku węglowego (czyli osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub która ma wpisany lub zgłoszony w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła piec na paliwo stałe jako główne źródło ciepła).

W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić maksymalnie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejne 1,5 tony węgla od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Cena nie obejmuje transportu do gospodarstwa domowego, który należy zorganizować we własnym zakresie.

Najnowszy wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego dotyczy pierwszej tury – do 31 grudnia 2022 r.

Można go pobrać z naszej strony internetowej i złożyć tradycyjnie w filii Ośrodka Pomocy Społecznej przy Lisa-Kuli 5a. Można też go wysłać elektronicznie przez platformę e-PUAP – mówi Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Uwaga! We wniosku pod rygorem odpowiedzialności karnej należy oświadczyć, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie nabyli węgla na sezon grzewczy 2022-23 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

O miejscu odbioru węgla i płatnościach będziemy Państwa informować w kolejnych artykułach na naszej stronie marki.pl oraz w mediach społecznościowych.

Z operacją dystrybucji węgla wiąże się szereg ryzyk. Trzeba pamiętać, że jako samorządy nie będziemy mieć wpływu na jakość dostarczanego nam opału, na wielkość i termin dostaw. Ale podejmujemy się tego wyzwania dla dobra mieszkańców – mówi burmistrz Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 130983
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry